Tarsim Sub 1

TARSİM, 2. Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi'nde...

...

TARSİM, 2. Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi'nde...

TARSİM, sigorta sektöründeki iş birlikteliklerinin arttırılması, etki alanlarının geliştirilmesi, teknolojik gelişim ve değişimler ile inovatif ürünlerin tanıtılması amacıyla, 13-15 Kasım tarihleri arasında Antalya’da 2.'si düzenlenen Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi’ne katılıyor.

Dünyadaki sigorta trendlerinin ve gelişmelerin paylaşılarak, paydaşlar arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinin hedeflendiği, yurtiçi ve yurt dışından çok sayıda sektör temsilcisinin katılım sağladığı kongrenin bu yılki teması “Güçlü Ekonomi Güçlü Sigortacılık Yolunda Gelecek Vizyonu” olarak belirlendi. Kongrenin yoğun ilgi gören ilk gününe, Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdür Yardımcısı Tufan ÖZEL ve beraberindeki TARSİM Heyeti katılım sağladı. Kongre boyunca TARSİM standında katılımcılara, tarım sigortaları ve uygulamaları hakkında bilgilendirmelerde bulunulacak.

Kongrenin açılış günündeki programda, Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim DÜZENLİ, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ali BAHAR, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet YAŞAR, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Hakan ÜLKEN, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDKK) Başkan Vekili Davut MENTEŞ ve Antalya Vali Yardımcısı Erol TANRIKULU konuşmalar gerçekleştirdi.

Kongre kapsamında, 15 Kasım tarihinde düzenlenecek “Türkiye’de Tarım Sigortalarının Gelişimi ve Geleceği” başlıklı bölümde, TARSİM Bitkisel Ürün Sigortaları Grup Müdürü Ertuğrul ÇELİK, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’nin, yapısı, işleyişi ve uygulamaları ile Sistem’in kuruluşundan bugüne kadar geçen süredeki gelişimi ve yapılan çalışmalar ile global düzeyde etkisini arttıran iklim değişiklikleri ve katastrofik riskler karşısında tarım sigortalarının giderek artan önemi hakkında bilgilendirmelerde bulunacak.

Sigorta Ürünleri

Sigorta branşlarına tıklayarak ilgili sigorta detayına erişebilirsiniz.

Bitkisel Ürün Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS'ye) arazi ve ürün bilgilerinizi kayıt ettiriniz veya kaydınızı güncelleyiniz.

Köy Bazlı Kuraklık Verim Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS'ye) arazi ve ürün bilgilerinizi kayıt ettiriniz veya kaydınızı güncelleyiniz.

Sera Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Örtü Altı Kayıt Sistemi'ne (ÖKS'ye) sera ve ürün bilgilerinizi kayıt ettiriniz veya kayıtlarınızı güncelleyiniz.

Büyükbaş Hayvan Hayat Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kayıt Sistemi’ne işletmenizi ve büyükbaş hayvanlarınızı kayıt ettiriniz veya kayıtlarınızı güncelleyiniz.

Küçükbaş Hayvan Hayat Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kayıt Sistemi’ne işletmenizi ve küçükbaş hayvanlarınızı kayıt ettiriniz veya kayıtlarınızı güncelleyiniz.

Kümes Hayvanları Hayat Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kayıt Sistemi’ne bio-güvenlik ve hijyen tedbirleri alınmış tesislerde yetiştirilen kümes hayvanlarınız ile açık ve yarı açık sistemde yetiştirilen kümes hayvanlarınızı kayıt ettiriniz veya kayıtlarınızı güncelleyiniz.

Su Ürünleri Hayat Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kayıt Sistemi’ne (Su Ürünleri Kayıt Sistemi – SKS) işletmenizi kayıt ettiriniz veya işletme kaydınızı güncelleyiniz.

Arıcılık Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kayıt Sistemi’ne (Arıcılık Kayıt Sistemi – AKS) plakalı kovanlarınızı kayıt ettiriniz veya kaydınızı güncelleyiniz.