Tarsim Sub 1

Tarım ve Orman Bakanımız Sn. İbrahim YUMAKLI: “Üreticilerimizden Tarım Sigortalarını yaptırmalarını istirham ediyorum”

...

Tarım ve Orman Bakanımız Sn. İbrahim YUMAKLI: “Üreticilerimizden Tarım Sigortalarını yaptırmalarını istirham ediyorum”

Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim YUMAKLI, 14 Eylül tarihinde Kütahya’da yaptığı açıklamada, hastalıklar, doğal afetler ve göç gibi konuların tüm ülkeleri yeni tedbirler almak durumunda bıraktığını ifade ederek, iklim değişikliğinden jeopolitik risklere, doğal afetlere kadar bütün hususların sadece ülkemizi değil; dünyadaki bütün ülkeleri benzer şekilde etkilediğini belirtti. Bakanımız Sayın İbrahim YUMAKLI, iklim değişikliğinin etkilerini kestirmenin çok zor olduğunu ve bunların oluşturduğu zararın telafisinin sigortadan geçtiğini, bu nedenle bütün üreticilerden özellikle tarım sigortası, TARSİM yaptırmalarını istirham ettiğini bildirdi.

Sigorta Ürünleri

Sigorta branşlarına tıklayarak ilgili sigorta detayına erişebilirsiniz.

Bitkisel Ürün Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS'ye) arazi ve ürün bilgilerinizi kayıt ettiriniz veya kaydınızı güncelleyiniz.

Köy Bazlı Kuraklık Verim Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS'ye) arazi ve ürün bilgilerinizi kayıt ettiriniz veya kaydınızı güncelleyiniz.

Sera Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Örtü Altı Kayıt Sistemi'ne (ÖKS'ye) sera ve ürün bilgilerinizi kayıt ettiriniz veya kayıtlarınızı güncelleyiniz.

Büyükbaş Hayvan Hayat Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kayıt Sistemi’ne işletmenizi ve büyükbaş hayvanlarınızı kayıt ettiriniz veya kayıtlarınızı güncelleyiniz.

Küçükbaş Hayvan Hayat Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kayıt Sistemi’ne işletmenizi ve küçükbaş hayvanlarınızı kayıt ettiriniz veya kayıtlarınızı güncelleyiniz.

Kümes Hayvanları Hayat Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kayıt Sistemi’ne bio-güvenlik ve hijyen tedbirleri alınmış tesislerde yetiştirilen kümes hayvanlarınız ile açık ve yarı açık sistemde yetiştirilen kümes hayvanlarınızı kayıt ettiriniz veya kayıtlarınızı güncelleyiniz.

Su Ürünleri Hayat Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kayıt Sistemi’ne (Su Ürünleri Kayıt Sistemi – SKS) işletmenizi kayıt ettiriniz veya işletme kaydınızı güncelleyiniz.

Arıcılık Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kayıt Sistemi’ne (Arıcılık Kayıt Sistemi – AKS) plakalı kovanlarınızı kayıt ettiriniz veya kaydınızı güncelleyiniz.