Tarsim Sub 1

Tarım ve Orman Bakanımız Sn. İbrahim YUMAKLI: "Tarım Sigortaları Sistemini Önemli Bir Araç Olarak Görüyoruz"

...

Tarım ve Orman Bakanımız Sn. İbrahim YUMAKLI: "Tarım Sigortaları Sistemini Önemli Bir Araç Olarak Görüyoruz"

Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim YUMAKLI, 26 Eylül tarihinde, Azerbaycan'da düzenlenen Türk AGRO İş Forumu'nda yaptığı açıklamada, üreticilerin doğal afetlerden ve diğer oluşabilecek risklerden korunması adına, Tarım Sigortaları Sistemi’ni önemli bir araç olarak gördüklerini TARSİM’in Azerbaycan’da olduğu gibi Özbekistan’da da kurulması için çalışmalara başlandığını belirtti. Bu iş birliğinin, bütün üye ülkeler nezdinde geliştirilebilir olduğunu ve ortak Tarım Sigortaları Havuzu oluşturulabileceğini ifade eden Bakanımız Sayın İbrahim YUMAKLI, iş birliğinin, hem gıda güvenliği hem de ekonomik ve ticari alanda önemli faydalar sağlayacağını sözlerine ekledi.

Sigorta Ürünleri

Sigorta branşlarına tıklayarak ilgili sigorta detayına erişebilirsiniz.

Bitkisel Ürün Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS'ye) arazi ve ürün bilgilerinizi kayıt ettiriniz veya kaydınızı güncelleyiniz.

Köy Bazlı Kuraklık Verim Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS'ye) arazi ve ürün bilgilerinizi kayıt ettiriniz veya kaydınızı güncelleyiniz.

Sera Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Örtü Altı Kayıt Sistemi'ne (ÖKS'ye) sera ve ürün bilgilerinizi kayıt ettiriniz veya kayıtlarınızı güncelleyiniz.

Büyükbaş Hayvan Hayat Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kayıt Sistemi’ne işletmenizi ve büyükbaş hayvanlarınızı kayıt ettiriniz veya kayıtlarınızı güncelleyiniz.

Küçükbaş Hayvan Hayat Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kayıt Sistemi’ne işletmenizi ve küçükbaş hayvanlarınızı kayıt ettiriniz veya kayıtlarınızı güncelleyiniz.

Kümes Hayvanları Hayat Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kayıt Sistemi’ne bio-güvenlik ve hijyen tedbirleri alınmış tesislerde yetiştirilen kümes hayvanlarınız ile açık ve yarı açık sistemde yetiştirilen kümes hayvanlarınızı kayıt ettiriniz veya kayıtlarınızı güncelleyiniz.

Su Ürünleri Hayat Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kayıt Sistemi’ne (Su Ürünleri Kayıt Sistemi – SKS) işletmenizi kayıt ettiriniz veya işletme kaydınızı güncelleyiniz.

Arıcılık Sigortası

Sigorta yaptırmak için, öncelikle Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kayıt Sistemi’ne (Arıcılık Kayıt Sistemi – AKS) plakalı kovanlarınızı kayıt ettiriniz veya kaydınızı güncelleyiniz.